Vyhľadávanie

V ponuke je 88 nehnuteľností.
Obrázkové menu

Dunajská riviéra

Bývajte na skok od Bratislavy.  
viac

rodinné domy v Záblatí

Nová výstavba domov v Trenčíne  
viac

Kto sme?

Prečítajte si o nás 
viac

HOME STAGING

Pripravte svoju nehnuteľnosť na predaj  
viac

RODINNÉ BYTY ZLATOVSKÁ

developerský projekt Trenčín 
viac

Zapamätajte si skratku DTI 

Čo táto skratka znamená? Znamená to, že prichádza ďalšia zmena v posudzovaní bonity klientov a ich celkovej úverovej zadĺženosti. 

DEBT TO INCOME

Pre koho je znalosť tejto skratky dôležitá? Povedzme si, že pravdepodobne pre všetkých, či už pre Vás, pre Vaše deti, pre Vašich známych. A čo to teda znamená?Tak ako banky posudzujú u každého klienta pri kúpe nehnuteľnosti LTV ( viac o LTV tu ), po novom, a to konkrétne od júla tohto roka začnú banky viac skúmať aj celkovú zadlženosť klienta - pomer dlhu k ročným príjmom

Príklad: 

Ste klient s ročným príjmom 1.000 €,  ročný príjem je teda 12.000 €.Pokiaľ by bol napr. index DTI pre banky stanovený na čísle 8, tak Váš maximálny dlh  k ročnému príjmu bude 96.000 € ((12.000 x 8 ). Existujúce záväzky klienta budú musieť banky zahrnúť do dlhu. Teda ak má klient ešte 5.000 € existujúci spotrebný úver, tak priestor na hypotéku je už len 91.000 € ( 96.000 – 5.000 ), ak má kreditku a kontokorent, tak treba odrátať napr.  20% z úverového rámca, čo znova zníži výšku novej hypotéky.

 

Čo to teda znamená? Pre odpovede na Vaše otázky nás neváhajte kontaktovať