Vyhľadávanie

V ponuke je 168 nehnuteľností.
Obrázkové menu

Dunajská riviéra

Bývajte na skok od Bratislavy.  
viac

Kto sme?

Prečítajte si o nás 
viac

HOME STAGING

Pripravte svoju nehnuteľnosť na predaj  
viac

RODINNÉ BYTY ZLATOVSKÁ

developerský projekt Trenčín 
viac

Financujete cez úver?

Prečítajte si o 5tich najväčších mýtoch o hypotékach  
viac

Zapamätajte si skratku DTI 

Čo táto skratka znamená? Znamená to, že prichádza ďalšia zmena v posudzovaní bonity klientov a ich celkovej úverovej zadĺženosti. 

DEBT TO INCOME

Pre koho je znalosť tejto skratky dôležitá? Povedzme si, že pravdepodobne pre všetkých, či už pre Vás, pre Vaše deti, pre Vašich známych. A čo to teda znamená?Tak ako banky posudzujú u každého klienta pri kúpe nehnuteľnosti LTV ( viac o LTV tu ), po novom, a to konkrétne od júla tohto roka začnú banky viac skúmať aj celkovú zadlženosť klienta - pomer dlhu k ročným príjmom

Príklad: 

Ste klient s ročným príjmom 1.000 €,  ročný príjem je teda 12.000 €.Pokiaľ by bol napr. index DTI pre banky stanovený na čísle 8, tak Váš maximálny dlh  k ročnému príjmu bude 96.000 € ((12.000 x 8 ). Existujúce záväzky klienta budú musieť banky zahrnúť do dlhu. Teda ak má klient ešte 5.000 € existujúci spotrebný úver, tak priestor na hypotéku je už len 91.000 € ( 96.000 – 5.000 ), ak má kreditku a kontokorent, tak treba odrátať napr.  20% z úverového rámca, čo znova zníži výšku novej hypotéky.

 

Čo to teda znamená? Pre odpovede na Vaše otázky nás neváhajte kontaktovať